We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Uzaydan’ baktım! Sizi gördüm!

3 0 0
02.03.2021

Trabzonspor’un Fenerbahçe karşısında aldığı mağlubiyet sonrası camianın bilen veya bilmeden konuşan kesimlerinden yine sesler yükselmeye başladı. Kimilerine göre ‘dahi’ Abdullah Avcı yanlış taktik uyguladı, kimilerine göre hakemler Trabzonspor’u yerle bir etti. Yani fatura genel olarak bu iki unsura çıkarıldı.

Açıkçası sosyal medya üzerinden yapılan yorumları çok ciddiye almıyorum. Zira sosyal medyada bir kişi ‘hakem’ dediği gibi herkes o yöne; “Abdullah hoca” dedi mi, herkes başka yöne koşuyor. Yani bilinçli, adalet duygusu taşımaktan uzak bir taraftar profili. Defalarca yazdım. Erman ve Ahmet Çakar ikilisi, Trabzonspor camiası üzerinden gündemde kalabilmek için sürekli ama sürekli gönülleri fethetme yarışında! Onları da hiç objektif olarak dikkate almıyorum. Trabzonspor, Fenerbahçe karşısında mağlubiyeti hak etmiştir. Topu öteye beriye atmanın, ‘uzaya çıkıp oradan bakmanın’ hiçbir anlamı yoktur. Uzayı işaret eden Ağaoğlu’nun derdi dikkatleri başka tarafa çekmektir. Evet müsabakanın hakemi tartışılabilir. Bu doğal. Ama tüm yükü hakeme yüklerseniz, söyleyenler günü kurtarır, inananlar ise yarınlarda daha büyük hayal kırıklıkları yaşar.

Maçın hakemi Yaşar kemal Uğurlu genel olarak maça hakim bir idare şekli gösterdi. Fakat deniz Çoban’ın da dediği gibi iki kritik hata yaptı. Birincisi maçın altmış küsürüncü dakikasında Ekuban’ın Gökhan Gönül’e yaptığı ve tabanla girdiği faul sonrası Ekuban ikinci sarıdan ihraç edilmeliydi. Yani Trabzonspor son yarım saat on kişi kalmalıydı. İkincisi ise son beş dakikaya girilirken Bakasetas’a yapılan harekete penaltı düdüğü çalmalıydı. Topa yükselirken ellerin açılması ve rakibe o ellerin teması yeni kurala göre penaltı. Fakat hakem bu pozisyonda yanlış........

© 61 Trabzon Haber


Get it on Google Play