We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Başkentte açılan cephe ve direniş hattı!

105 28 318
13.02.2018

Savcılığın soruşturma başlatmış olması şu çelişkiyi ortadan kaldırmaz: Bir yanda Afrin'e müdahale edeceksiniz, diğer yanda başkentinizin göbeğinde 'Afrin direniş hattı' kuranlara izin vereceksiniz!..

PKK/PYD'nin Ankara'daki yoldaşları meydan okurcasına, güle oynaya Afrin halayı çekecekse, çocuklarımız neden düğüne gider gibi ölüme koşup şehit düşüyor? Her işe yarayan OHAL'iniz, ocaklarımıza ateş düşürenlerin 'terörist başına selâm ve saygı' gösterisi karşısında o anda neden sessiz kaldı?

Yıllardır bir devlet ve o devletin aklını arıyoruz... Teröriste 'halk', o teröristin faaliyetine 'halkın direnişi' denilecek ve buna seyirci kalan ise 'devlet aklı' olacak, öyle mi?

Sınırlarınızın içinde böyle bir kepazeliğe anında 'dur' diyemiyorsanız, o görüntüler içeride ve dışarıda ne kadar terörist varsa özgüvenini artırıp, terörle mücadele eden asker ve polislerin mâneviyatını zedeliyorsa, dışarıya asker göndermenin ne âlemi kalıyor? Bu çelişkilerin ortasında sağlıklı bir 'devlet aklı'ndan söz edilebilir mi?

***

Eğer Afrin'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne direnen 'halk' ise o zaman biz'işgalci'yiz!.. Bu aşağılık program daha seyir halindeyken önlenmiyorsa, bu iğrenç unvanı kendi rızamızla göğsümüze yapıştırıyoruz demektir... Doğrusu, onlar 'halk' değil de 'terörist' olduğuna göre, suçu ve suçluyu öven hakkında gerekeni yapmak devletin görevin... OHAL'e dayanarak her türlü siyasî program, gösteri, toplantı vs. valilik........

© Yeniçağ