We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir de iyi tarafından bakalım

58 8 96
12.07.2018

Çok muhalefet ettik ama bu "yeni sistem" o kadar da kötü değil galiba!

"Eski sistem"de mesela "kuş gribi", "domuz gribi", "kene" salgınları olurdu, yeni sistemde "Polyanna virüsü" var havada! Maşallah, umutlu ve de mutu olmak için sebep arayan arayana... Üç günde o "endişeli" mahallelerde bile bir "iyi tarafından bakma" yarışı başladı vatandaşta!

Neyim eksik?

Geri mi kalayım!

Bugün ben de iyi tarafından bakacağım:

Sitem değişmiş olabilir... Korumak için uğruna can vermeye and içtiğimiz 1923/Atatürk Cumhuriyet'i, biz can vermeden elden gitmiş ve yerine yeni görünümlü hayli "nostaljik" bir model gelmiş olabilir...

Ve fakat...

En azından, muhalefet var! Muhalefetsiz bir tek parti hakimiyeti yok, demokrasi var memlekette!

En azından, sokakların, evlerin, iş yerlerinin posterleriyle donatıldığı, sürekli olarak tele-ekranlardan karşımıza çıkan, tanrılaştırılmış bir "Büyük Birader" değil "seçilmiş Başkan" yöneticimiz!

En azından, sürekli olarak ona "sana canımız feda" diye bağlılıklarımızı bildirmek zorunda değiliz!

Bakanlar açıklandığı mesela...

En azından, "Geçmişi denetim altında tutan, geleceği de denetim altında tutarı şimdiyi denetim altında tutan geçmişi de denetim altında tutar" deyip, geçmişimize aşk ne varsa bilgi, belge, anı yok eden ve yerine bugünün söylemini haklı çıkaran bir "yeni geçmiş" üreten "Gerçek Bakanlığı" kurulmadı!

En azından, "savaş barıştır" kafasıyla, toplumu konsolide edebilmek için sürekli olarak düşman yaratmak ve onunla savaşmak gerektiğine inanan bir "Barış Bakanlığı"mız yok!

En azından, ikiyle ikinin toplamının beş........

© Yeniçağ