We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Erdoğan neden hazmedemiyor?

165 7 60
12.10.2018

Ankara'nın efsane kulübü Yenişehir'de 16 yıl yıldız takımdan başlayıp, profesyonel olup 1980'de askere gidinceye kadar basketbol oynadım.

Takımı ateşleyen bir hırs ile galibiyet için sahaya çıkar, yenilince soyunma odasında ağlardık. Birlikte oynadığım takım arkadaşlarım da bilirler ki son saniyede kaybedilen ya da kaçan şampiyonluklardan sonra kapılara duvarlara saldırır tekmelerdik.

Eski futbolcu Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıllık başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı süreci sonunda faize, enflasyona, işsizliğe yenilip dış politikada adeta hezimete uğrayınca hırsından Gazi İsmet İnönü'ye saldırma yolunu seçti.

Aynı zamanda Uzman Psikolog olan Hulki Cevizoğlu bu yenilgi sonrası saldırganlığı bilimsel olarak çok daha ayrıntılı açıklayabilir.

Hele hele ekonomi yönetimindeki 16 yıllık hezimeti Erdoğan'ın dış güçlere bağlaması ve "ezana ve bayrağa saldırı" olarak nitelemesi konusunda Cevizoğlu'nun yazacak çok şeyi olması gerekir.

Ancak ben size şunu vurgulayayım Erdoğan, 16 yıl sonunda gelen ekonomik hezimeti hazmedemiyor.

İzmir-Ankara yolunun üzerindeki tezgâhta ürünlerini satan bir çiftçiden zeytinyağı ve zeytin almak için durdum. Tarlalarındaki patlıcan ve salatalıktan da almak isteyince eşi ile tarlaya girdik.

Kadıncağız ürünleri toplarken, "Kime oy veriyorsunuz?" diye sordum.

"Abi, Erdoğan'a veriyoruz" dedi...

Demek ki bu zamlar sizi etkilemiyor der demez, "Etkilemez mi? Ama Amerikan saldırısına da başka kim karşı durur ki? Gavurlar dinimize,........

© Yeniçağ