We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ameliyatla mı fırıldak oldunuz?

240 26 523
13.02.2018

Diyorduk ki Ekim 2014'teki bir programımızda;

-Bu PYD denilen melanetin elebaşını Ankara'da ağırlamanın, onunla oynaşmanın Türkiye'ye ağır bir bedeli olacak..

Bir gazeteci arkadaşım aradı o günlerde.. Dedi ki;

-Bence haksızlık ediyorsun.. PYD, DEAŞ'a (ki adı daha IŞİD'di o günlerde) karşı mücadelede önemli bir unsur.. Ve Türkiye ile iş birliği yapıyor olması çok önemli..

Dedim ki o günlerde;

-IŞİD dediğin, Büyük Ortadoğu Projesi'nin mimarlarının ürettiği bir çete.. Irak'ta, Suriye'de, dikkat buyur 'kürdistan' hattı olarak tanımlanan bölgelerde ortaya çıkıyorlar.. Sonra o bölgelere Peşmerge ve YPG yürüyor.. Sonuç, tu kaka IŞİD, insanları onlardan kurtaran cici Peşmerge, cici PYD.. Oyun çok basit ve görmemek için aptal olmak lazım..

Alaylı bir gülüşle karşıladı sözlerimi..

**

Diyorduk ki sonraki günlerde;

-Yapmayın.. Irak'tan Suriye'ye geçemeyen Peşmergeye, PYD'ye kol kanat germeyin.. Türk topraklarından geçirip, yarın başımıza bela olmalarına sebep olmayın..

Diyordu ki, o gazeteci arkadaş yazılarında, yayınlarında;

-Türkiye artık içine kapanık bir ülke değil.. Bölgede stratejik ortaklıklar kurarak, figüran olmaktan çıkıyor, artık önemli bir aktör oluyor..

Dedim ki;

-Doğru, aktör oluyor.. Ve ben de onu diyorum.. Filmin iyi adamı, kendi başının belasını, kendi elleriyle koruyor, kolluyor, göz göre göre büyütüyor.. Basit Amerikan filmleri gibi; O psikopatı o eve alan adam, kanlı bıçaklı bir 24 saati kendi elleriyle hazırlıyor..

Alaylı bir gülüşle karşıladı sözlerimi..

***

Diyorduk ki;

-IŞİD'in, kürdistan koridoru diye planladıkları bölgeye, Peşmerge ve PYD'li yerleştirilmesine sebep olmaktan başka bir misyonu yok.. Bu oyunun kokusu taaa, Peşmergenin, Kerkük'e girdiklerinde, ilk iş tapu ve nüfus dairelerine dalmalarında çıkmıştı.. Oraya basbayağı yerleşmeye geldiler.. O gün, onu yapan namussuzlarla saz........

© Yeniçağ