We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tren raydan çıkarsa...

47 5 116
12.10.2018

Külhanbeyivari racon keserek bir siyasi parti yönetilmez. "Bacağınızı kırarım, asarım, keserim, aklınızı alırım, ananızdan doğduğunuza bin pişman ederim" tarzı tehditler hiç bir parti genel başkanının ağzına yakışmaz...

Hey gidi milliyetçilik hey.. Şerefin ve namusun hiç bu kadar pespaye olmamıştı. Kepazeliğin erdem ve fazilet olduğunu, kılcal damarlarımıza kadar enjekte edildiği başka bir dönemi daha hatırlayıp bileniniz var mı?

Önce partinizin kuruluş ilkelerini ve ülkelerine sırtınızı döneceksiniz sonra koskoca şerefli bir maziyi Siyasal İslamcıların kirli emellerine alet edeceksiniz.

Utanıp sıkılmadan bunun adına devletin bekası diyeceksiniz. Katakulli siyasetle belki siyasi menfaatler elde edebilirsiniz, ancak Çin sarayını basan Kürşad ve 40 arkadaşının gösterdiği kahramanlık ve asaletin zerresine bile nail olamazsınız.

Çünkü rayından çıkmış bir trenin vagonlarının ne zaman nerede devrilecegini kimse bilemez. Zamana ve zemine göre politika geliştirmek millî genetiği bozacak yeni söylemlerde bulunmak milliyetçi fikir ve düşünce sisteminin kabul edeceği halet-i ruhiye değildir.

Milliyetçilik kendi tarih ve kültüründen beslenen yabancı her türlü akımı elinin tersiyle iten özüne bağlı fikir ve düşünce........

© Yeniçağ