We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İmamoğlu ve Özkan

121 5 32
12.01.2019

Gece Görüşü'nde ekip sabitlendi. Hande Fırat yönetici konumunda. Abdülkadir Selvi ile Mehmet Şahin "hükûmet sözcüsü" pozisyonundalar. Bu ikiliden akademisyen Şahin'in objektiflik yanının her hafta biraz daha eridiğini görüyoruz. Polis Akademisi Öğretim Üyesi'nin CHP'de tazminat parası toplanmasına "hakaret fonu" deyişi, çirkindi. Selvi'nin bir diğer görevi Gürkan Hacır'ı konuşturmamak.

Hacır, bu takımdaki CHP temsilcisi. Ancak, iyi iş çıkarıyor. Yeni gelişmeleri hep onun ağzından duyuyoruz.

Hakkını yemeyelim Abdülkadir Selvi de Ak Parti cenahından iyi haber sızdırıyor. CNNTURK'teki programın en tarafsız ismi kesinlikle Murat Çelik. "Doğrucu Davut". Fazla sallayana hemen müdahale edebiliyor.

Diğer tespitler

Gürkan Hacır sözlerine CHP'nin İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na bindirerek başladı. Ana Muhalefet içindeki şahinlerin sözcüsü gibiydi. Özetle "Beştepe'ye gitmemeliydi" dedi.

Bu konuda Hacır'a katılmıyorum. Çünkü İmamoğlu'nun ondan çok önce tanıdım. Tarzı, tavrı naif. Tam tabiriyle "yedi kralla barışık." Amacı kendini seçmene tanıtmaksa partisinin yakıştırmasıyla "Saray'a gitmek" iyi stratejiydi. Kim bu randevuyu akıl ettiyse, kutlanmalı. Bu yüzden İmamoğlu'nun adını hiç anmayan, fotoğrafını bile ekrana taşımayan kanallar dahi uzun uzun yer verdiler.

Çevreme bakıyorum, karşıt siyasi oluşumdakiler bile "fena adam değil galiba" gibisinden konuşmalara........

© Yeniçağ