We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Terörle kim yan yana?

621 37 228
14.06.2018

Erdoğan, seçimi kazanmak için rakibini CHP olarak seçti ve hep ona vuruyor. CHP, "ikinci turda oyları lâzım olacak" diye, HDP seçmenine mesaj niteliğinde davranışlar sergiliyor. Erdoğan da CHP'nin bu noktadan kaşının açıldığını düşünerek hep oraya vuruyor!

CHP ise kendisini savunmadığı gibi bu konulardaki gerçekleri de haykırmıyor!

AKP Sözcüsü Mahir Ünal da "Şu çok net gözüküyor; HDP'li oyların cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce'ye, HDP'nin barajı aşması için de bazı CHP oylarının da HDP'ye gitmesi konuşuluyor. CHP, yasal zeminde HDP ile bir ittifak oluşturmadı ama o ittifakı informel olarak devam ediyor" diyor.

***

Erdoğan, "Geçmişte üniversiteleri terör yuvalarına dönüştürmek, gençlerimizi birbirine kırdırmak dışında ne yapmış bu CHP zihniyeti?" diye soruyor ve Muharrem İnce'nin Selahattin Demirtaş ile ilgili sözlerini eleştiriyor.

Erdoğan, "27 Haziran seçiminden sonra benim Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor ve orada 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Öldürenler kimdi? Yine Kürtler ama suç onların mıydı? Suç, şu anda aday olan kişinin davetiydi, onlar davet ettiler ve 53 Kürt kardeşimiz orada öldürüldü. Ne oldu şimdi? Söylediği laf şu 'Cumhurbaşkanı........

© Yeniçağ