We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman Türk kimliği yok oldu

6 9 59
12.07.2018

El kadar yavrular, cinayetlere kurban gidiyorlar. Katiller, kurbanların en yakınları çıkabiliyor. Sapıklık adeta tavan yaptı. Kadın ve çocuk tacizleri mi derseniz, aklınıza ne gelirse… İnsanlar çocuklarını, kapı önüne çıkaramaz oldu.
Kapı önünde oynayıp, acıkınca komşuda su içmek veya ekmek arası peynir yemek, hiçbir çocuk için artık mümkün görünmüyor. Öyle ki, insanlar çocuk sevmeye bile hasret kaldı.
Gördüğünüz bir çocuğun başını okşamak, cesaret ister. Çünkü ailesinin aklına türlü sorular gelir. Sapıklık sınır tanımıyor artık. Çocuğuna ders aldırmak isteyen aileler, iki kere düşünmek zorunda kalıyor.
Vahşice hayvan katliamlarına tanık oluyoruz.
Biz bu hale nasıl geldik?
Bize ne oldu?
O kadar geleneklerimiz vardı. O kadar değerlerimiz vardı, ne oldu bütün bunlara? Nasıl elimizden kayıp gitti. İnsanlığın yerini, ne zaman vahşet aldı? Ahlakın, edebin yerini ne vakit, ahlaksızlık aldı?
Özellikle son 15 yılda, nasıl bu kadar değiştik?
Herkesin bu konuda, elbette bir fikri vardır. Kimisi iktidara, kimisi sosyal medyaya, kimisi değişen dünyaya, değerlerin aşınmasına, inançların zayıflamasına, İslam’dan sapılmasına, bağlayabilir. Hepsinin etkisi vardır mutlaka…
Ancak “insan” denilen varlık tanınmadan, insanı merkeze koymadan, doğru teşhis mümkün değil. Sadece bu kadar da değil. Beslenme çok önemli mesela. GDO’lu ürünler, insanların sağlığını bozduğu gibi ruh sağlığını ve ahlakını da bozar. Beslenme deyip geçemeyelim!
Domuz ürünlerinin tüketildiği bir........

© Yeni Mesaj