We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MHP nereye?

33 30 52
13.02.2018

MHP’yi ve Devlet Bahçeli’yi anlamaya çalışıp, bir türlü anlayamayanlardan biriyim. Bir muhalefet partisi olarak iktidarı uyarması gerekirken, iktidarın yaptığı her şeye boyun eğen, rıza gösteren, tasdik eden bir siyasi anlayışı Türk milliyetçiliğinin hangi kitabından okumuş bilemiyoruz.
AKP ile kurduğu ittifakı “Bütün yaptıklarımızı ülkenin bekası için yaptık” diye açıklıyor ama aslında ülkenin değil partisinin bekasının söz konusu olduğu aşikâr.
Baksanıza ittifak görüşmelerinin ana konusu ülkenin bekası değil, “MHP’nin hangi formülle Meclis’e gireceğinin hesabının yapıldığı” görüşmeler olarak karşımıza çıkıyor.
AKP ile MHP arasındaki bütün görüşmelerin ana teması bu: Ortak liste yapılacak, herkes kendi partisine oy verecek, MHP baraj altı kalsa bile ittifakın aldığı toplam oy baz alınacağı için Bahçeli’nin bahçesi ‘vekillerle’ dolacak!
Ülke bekası mı, parti bekası mı?
Türk askeri Afrin’de savaşırken Bahçeli’nin hamaset dolu nutukları “Gerekirse ben de Afrin’e giderim” demekten ibaret. Hatırlıyoruz, daha önce de Telafer’de IŞİD vahşeti yaşanırken “5000 bozkurt Telafer’e........

© Yeni Mesaj