- A +

Dopinški škandali in odpovedi redčijo vrste

0 0 0
05.03.2018

Dvoransko atletsko svetovno prvenstvo v Birminghamu ni postreglo s presežki. Postavljen je bil le en svetovni rekord, dosegla ga je poljska moška štafeta na 4 x 400 metrov. Največ kolajn so, kot pred dvema letoma doma v Portlandu, osvojili Američani (šest zlatih, deset srebrnih, dve bronasti). Slovensko atletiko sta zastopala le 22-letni Luka Janežič (Kladivar) in leto mlajša Anita Horvat (Velenje), oba v teku na 400 metrov. Janežič (osebni rekord 46,02) je uspešno prestal kvalifikacije in se uvrstil v polfinale, kjer je osvojil tretje mesto v skupini, ostal brez finala in s časom 46,37 osvojil sedmo mesto. Horvatovi (osebni rekord 52,22) je spodrsnilo že v kvalifikacijah, s 53,52 je osvojila 23. mesto.

Na prejšnjih prvenstvih je bila slovenska odprava številčnejša, tudi svetovna konkurenca pa tokrat ni bila najmočnejša.........