- A +

Recept iz Kranja učinkovit tudi v Novi Gorici, Maribor prepolovil prednost Olimpije

11 3 101
15.04.2018

En teden je bil dovolj, da se je že odločeno prvenstvo spremenilo v bolj izenačeno bitko. En spodrsljaj Olimpije, tri zaporedne zmage Maribora in prednost Ljubljančanov je z velikih desetih točk pred začetkom zadnje četrtine skopnela na ulovljivih pet. Vijoličasti so še enkrat sporočili, da v lovu za petnajsto trofejo še niso odpisani. In to na kakšen način! S hitro, atraktivno in učinkovito igro so v 27. krogu prve lige visoko, s 6:0, povozili Gorico.

Čeprav se starega pravila, ki trenerjem nalaga, naj enajsterice, ki zmaguje, ne menjajo, redko drži, je na severu Primorske Darko Milanič naredil prav to. Na igrišče je poslal nogometaše, ki jim je v sredo zaupal že v Kranju. Z razlogom. Štiri minute igre so bile dovolj, da so si Štajerci nabrali tri gole prednosti.

Gorica - Maribor 0:6 (0:4)
Športni park v Novi Gorici, gledalcev 1200, sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj).
Strelci: 0:1 Ivković (v 26. minuti), 0:2 Mlakar (29.), 0:3........