- A +

Aluminij je padel, Maribor le še dve točki od prvega mesta

7 0 84
21.04.2018

Le še dve točki jih ločijo od prvega mesta. Nogometaši Maribora so v Kidričevem niz zmag podaljšali na štiri, v 28. krogu prve lige je Aluminij padel z 0:2. Toplo in sončno vreme vijoličastih ni uspavalo, v drugem polčasu so strli domačo ekipo, izkupiček točk v tej sezoni povišali na 61. Vodilno Olimpijo, ki ima 63 točk, uvodna preizkušnja zadnje četrtine prvenstva čaka jutri v Celju.

Maribor je hitro pritisnil proti domačemu golu, a na prvo pravo priložnost je čakal do 21. minute. Kar branilec Aluminija Siyar Kepir jo je pripravil s slabim posredovanjem, do žoge se je dokopal Jan Mlakar, zaključil, a mu je zadetek z dobro obrambo preprečil kapetan Kidričanov Luka Janžekovič. Tri minute kasneje vratarju ni bilo treba posredovati. Blaž Vrhovec, ki je v enajsterici vijoličastih zamenjal kaznovanega Aleksa Pihlerja – to je bila edina menjava v primerjavi s postavama,........