- A +

Vratolomni spusti s Pohorja spet navduševali

13 0 0
16.04.2018

Dolga zima je bila na Mariborskem Pohorju, nekaj časa so bili smučarji in gorski kolesarji celo skupaj na hribu. Ko se je še vrtela sedežnica Sleme, so kolesarjem splužili progo od hotela Bellevue do Špelčinega loga za čimprejšnji začetek sezone in pravočasno pripravo proge za evropski pokal. Ob koncu tedna jih je 400 iz 30 držav s Pohorja drvelo čez drevesne korenine in skakalnice. Čeprav tekmovanje ni bilo najvišjega ranga, je bila konkurenca zelo močna, saj so najboljši spustaši želeli preizkusiti formo pred svetovnim pokalom konec tega tedna na Lošinju.

Monika Hrastnik je na Portugalskem prejšnji teden postala evropska prvakinja, včeraj je v cilj pri spodnji postaji vzpenjače skočila kot prva. Dobesedno, saj je bila zadnja skakalnica tik pred njim, a sta jo prehiteli zmagovalka, Francozinja........