We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FETÖ'ye yardıma hapis var

75 23 25
13.02.2018

Okurlarımız hatırlayacaktır, bir ay kadar önce bu köşede “Pişman FETÖ’cü nereye başvursun?” diye yazmıştım.

Yazımda da dile getirdiğim gibi, ailelerin mutlaka FETÖ’cü yakınlarına etkin pişmanlıktan yararlanmaları için baskı yapmaları ve itirafçı olmaya yönlendirmeleri gerekiyor. İşte son aylarda hem aile baskısı ve hem de ankesörlü telefonla mahrem imamların görüşmelerinin tespiti nedeniyle çok sayıda FETÖ’cünün etkin pişmanlıktan faydalanmasıyla birlikte terör örgütündeki çözülme devam ediyor. Örgüt üyelerinin kod adı kullanması, hücre tipinde yapılanmaları, bukalemun gibi her şekle girebilmeleri mücadeleyi zorlaştırsa da bu tür itirafçıların açıklamalarıyla çorap söküğü gibi ilişkiler açığa çıkıyor.

İşte bu itirafçılardan birisi de, Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda subay olan Muhittin K. Emniyet’teki ifadesinde, 2010 askeri sınav sorularının kendisine verildiğini itiraf etmiş ve FETÖ içerisinde faaliyet yürüttüğü dönemde tanıdığı örgüt üyelerinden birisinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda iş müfettiş yardımcısı olarak görev yapan S.K. olduğu basına yansıdı. Daha önce de yine bir başka iş müfettiş yardımcısı aynı şekilde itirafçıların açıklamalarıyla deşifre olmuştu. Bu da yazdıklarımızın ne kadar haklı ve doğru olduğu bir kez daha gösterdi. Soru çalarak, kopya çekerek, korunup kollanarak müfettiş olanlardan hesap sorulmuyor.

FETÖ terör örgütü mensupları, bilerek veya bilmeyerek bazı bakanlıklarda üst düzey yöneticiler tarafından korunuyor. Geçtiğimiz günlerde........

© Star