We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'Afrin'deki gerilla' diyenler, bir de sinsiler...

106 14 24
13.02.2018

Pazar günü HDP’nin 3. Olağan Kongresi yapıldı. Pervin Buldan ve Sezai Temelli yeni eş genel başkanlar oldu.

Pervin Buldan, “Çözüm Afrin’e değil, İmralı’ya gitmektir” diye konuştu.

Önceki HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, konuşmasında “Afrin'de yaşamını yitiren gerillalar gibi askerler de insandır” dedi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nden kongreye mesaj gönderdi. “Kobanê’den Afrin’e, Afrin’den Amed’e (Diyarbakır’a), Amed’den İstanbul’a yeni bir yaşam için direnenler, tarihe adını yazdıranlardır. Cizre’de yakılıp, Afrin’de bombalansa da Türkiye’nin her yanında zindanlara doldurulsa da halklarımız direniyor...”

Kongrede en sık dile getirilen husus da, HDP’nin Türkiye’nin gerçek partisi olduğuydu!

Milletimiz yüzde 90 itibariyle Afrin harekâtını destekliyor. Şehitlerine ağlıyor. Televizyonlarda haberler, haber programları gözyaşları ile izleniyor. Şehit vasiyetleri, “beklemesinler”, “düğüne gidiyoruz” sözleri yüreklere dokunuyor. Şehit cenazeleri on binlerle kaldırılıyor.

Nasıl oluyor da PKK teröristlerine “Afrin’deki gerilla” diyen HDP Türkiye’nin partisi oluyor?

Milletimiz nezdinde Kürt siyasi hareketi, bölücülük hareketidir ve bugün en büyük kırılmayı yaşıyorlar. 1 Kasım seçimleri, 16 Nisan referandumu bu hareketi aşağı çekmeye başlamıştı. Şimdi Afrin, Münbiç, Fırat’ın doğusu........

© Star