We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Akif Beki: ‘Cumhur ittifakı’, MHP’nin sorununu çözmeye dönük bir düzenleme

1 11 2
22.02.2018

RS FM'in pazartesi ve çarşamba günleri 19.15'te yayınlanmaya başlanan yeni programı Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin buluştuğu ‘Söylemesi Bizden'de AK Parti ile MHP'nin ittifak çalışmaları ve 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can'ın tutuklanmasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

AK Parti ve MHP'nin 2019'daki seçimlerde yapmayı planladığı ittifakın ismi 'Cumhur' oldu. İttifak görüşmelerinin ardından ittifak paketi AK Parti ve MHP'nin ortak imzası ile TBMM'ye sunuldu.

AKİF BEKİ: ‘SEYYAR SANDIK' KÖTÜ BİR FİKİR DEĞİL

‘Söylemesi Bizden'in programcılarından Akif Beki ‘Cumhur' ittifakıyla ilgili, "Bu düzenleme MHP'nin sorununu çözmeye dönük bir düzenleme gibi duruyor. Bu seçim ittifakı düzenlemesini prensipte destekliyorum. Ama bu yapılırken, AK Parti ile MHP'nin konjonktürel ihtiyaçlarını karşılayacak, ona cevap verecek bir düzenleme yerine daha uzun vadeli, siyaset kurumunun genel sorunlarını çözecek, yeniden düzenlemeye ihtiyaç bırakmayacak şekilde bir tasarı ortaya çıkarılsaydı. Seyyar sandık da kötü bir fikir değil. Her bir oyun........

© Sputnik Türkiye