We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bütün amaç, yürüyüşü kirletmek

961 134 963
19.06.2017

CANIMI SIKAN ŞEYLER

İktidar ve yandaş yalaka takımı Adalet Yürüyüşü'nden çok rahatsız görünüyor. Önümüzdeki günlerde milyonlarca insanın sokaklarda olmasından da çok korkuyorlar.
Bu nedenle bir taraftan aba altından sopa gösterirken diğer taraftan da bu eylemi kirletmek için ellerinden geleni yapıyorlar.
Her zaman başvurulan yalan bu büyük yürüyüş için de elbette kullanılıyor.
Yandaş medya ne yapacağını şaşırmış biçimde “CHP FETÖ ile el ele” yalanını söylemekten ne ahlaki ne vicdani bir sakınca görmüyor.
Aralıksız yayınlar yapılıyor yandaş televizyonlarda. Şimdi tutuklu olan Enis Berberoğlu'nu bıraktılar “İşin bir numarası aslında Kemal Kılıçdaroğlu” demeye başladılar.
Hiç utanmadan sıkılmadan Kemal Kılıçdaroğlu'nun şimdi kaçak olan Zaman Gazetesi eski genel yayın müdürü Ekrem Dumanlı ile buluştuğunu, bu buluşmada Dumanlı'nın Kılıçdaroğlu'na MİT TIR'larının durdurulması sırasında çekilen fotoğraf ve videoları verdiğini, Kılıçdaroğlu'nun da bunu Enis Berberoğlu aracılığı ile Cumhuriyet Gazetesi'ne ilettiğini anlatıyorlar.
Bunun tamamen bir yalandan ibaret olduğunu biraz gazetecilik yapan ve onurunu satmayan herkes tarafından bilindiğini bildikleri halde hiç utanmıyorlar, sıkılmıyorlar.
Söz konusu MİT TIR'ları haberi Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanmadan tam bir yıl önce aşağı yukarı aynı tarihlerde başta Aydınlık olmak üzere bazı gazetelerde ve internet sitelerinde yayınlandı.
Cumhuriyet Gazetesi'nde çıkan fotoğrafların aynıları bu gazetede ve internet sitelerinde ayrıntılarıyla okurlara ulaştırıldı.
Ulusal Kanal'da MİT TIR'larının durdurulma anı, askerlerin kamyondan inen MİT elemanlarına yönelik silahlarıyla aldıkları pozisyonları milyonlarca kişi o zaman izlemişti.
Kimse o sırada “Bu bir devlet sırrı, bunu açıklamak yasaktır” türü iddialarla ortaya çıkmadı. Dönemin iktidarı her zaman olduğu gibi haberi yalanlamadı bile. Üzerinde de hiç durmadı.
Sonra ne olduysa bir yıl sonra oldu. Aynı haber, aynı fotoğraflar, aynı yorumlar Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanınca kıyamet koptu.
Şimdi bütün bunlar bilindiği halde sözde gazete ve televizyonların, sanki bunlar hiç yaşanmamış gibi hayali senaryolar yazmalarını aklım almıyor.
Aslında karakterleri bildiğim için aklım alıyor da bütün bunların üyesi olmaktan 40 yıldır onur duyduğum mesleğimi kullananlar olduğu gerçeği gerçekten içimi acıtıyor.
Kendilerine saygıları yok, onur ve haysiyetten yoksunlar, ama bari mesleğimizin yakasını rahat bıraksalar.

Bİ SORALIM BAKALIM

Adalet yürüyüşü kimi tahrik ediyor?

Yandaş yalaka takımın gazete başlıklarına, televizyon haberlerine bakıyorum; Adalet yürüyüşünü “tahrik yürüyüşü” yorumuyla yayınlıyorlar.
Kim tahrik oluyor acaba?
Bu tayfanın nelerden tahrik olduğunu bildiğimiz için önce yürüyüşteki kişilerin kılık kıyafetine bakıyorum ister istemez. “Acaba” diyorum kendi kendime “yürüyüşe katılan bazı kadınların diz kapakları falan mı görünüyor da tahrik oluyorlar?”
Şimdi ben de seviyeyi onların düzeyine çekmeyeyim.
Adalet Yürüyüşünden kimse tahrik olmaz elbette ama aklını iktidara biat etmekle bozmuş kesimlerin tahrik edilmek istendiği kesin.
Bu görevi önce Devlet Bahçeli'ye verdiler. Herkesten önce çıktı bu büyük yürüyüşe karşı çıkarak “Ya İstanbul'dan da yürüyenler olursa ne yapacaksınız” gibi akla ziyan bir soru sordu.
Sanıyorum artık hiç kimse Bahçeli'yi ciddiye almadığı için bu kin ve nefret söylemi hiç yankı bulmadı, herkes gülüp geçti.
Şimdi tahrik görevini yandaş yalaka kesimler üstlendi. “CHP tahrik ediyor” diyerek birilerini tahrik etmeye çabalıyorlar.
Sonuç alırlar mı? Alamazlar aslında. Bu ülkenin insanlarının sağduyusu her zaman güçlü olmuştur, bu saçma sapan haberlere kapılarak tahrik falan olmaz.

HOŞUMA GİDEN ŞEYLER

O gençlerin iftarına yine gittim

Son yıllarda şatafatlı veya gösteriş amaçlı iftar davetlerine hiç katılmıyorum. Hayır amaçlı birkaç iftara........

© Sözcü

Tepkiler & Yorumlar

2
misafir 6 days

Kavurdu, kivaminda degildi. Tekrar kavurdu, su ekledi. Sirtardi. Atese birakti. Tekrar kavurdu. Simdi olacak gibi

Tüm yorumlar (3)
Yorum yap

yorumunuz...


küfür, argo, hakaret içeren yorumlar silinir 0/350

misafir 6 days

Kavurdu, kivaminda degildi. Tekrar kavurdu, su ekledi. Sirtardi. Atese birakti. Tekrar kavurdu. Simdi olacak gibi

samsung 6 days

Kalemine sağlık syn.Ataklı , rahmetli Demirel "yürümekle yollar aşınmaz " demişti, merak etmesinler duble yollar aşınmaz. Adalet herkese lazım, elbet güneş ufuktan hergün doğduğu gibi yine doğacak ve bu kara günler aydinlanacaktır. Kimse Allah 'tan büyük değil, güzel günler gelecek inşallah.

samsung 6 days

nasıl yaparsanız yapın sol cenahın yapabileceği tek şey konuşmak başka bir şey yok icraat dersen yok ömrün lak lak ile geçiyor hangı çamda kertigin var sen ölünce neyle anılacaksın varmı bi eserin

Yorum yap