We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Boy verme oy ver

2 0 0
14.06.2018

Başbakanlık makamı tamamen ortadan kalkıyor. Parlamento’nun çoğu yetkisi Cumhurbaşkanına geçiyor. Herşey, her karar, uçan kuştan kaçan kurda kadar kararnamelerle Cumhurbaşkanın dudaklarının arasında. Bunlar arasında en kritik olan bütçe yapma ve onaylama yetkisi. Bu kadar çok yetkiyi kullanmak insanüstü bir güç ister, o da ayrı bir mesele. Bu yetkileri beş yıl boyunca kimin kullanacağına da seçmenler karar verecek. Bunun için seçimlere katılım çok büyük önem taşıyor.
Seçimlere bir hafta kalan Ramazan Bayramı dolaysıyla güneydeki turizm merkezlerine giden vatandaşlara yerel yönetimler afişler hazırlamışlar. Afişlerde, “24 Haziran’da sahillerde bakım var, evinize dönün, oy kullanın, 25’inde yine bekleriz”. mesajları veriliyor.
Kampanyanın sloganı için denizlerde, havuzlarda derinliği ölçmek için kullanılan “boy verme” merkez alınmış ve “boy verme oy ver” olarak simgeleştirilmiş. Bu başka yerler için “boş verme, vazgeçme, umursamazlık” anlamında, “koy verme, oy ver” olarak da geliştirilebilir.
Son yıllarda rastladığımız en sevimli kampanyalardan biri. Hedef kitlesi de büyük çoğunluğu CHP’li olan seçmenler. Yıllarıdır yaz aylarına........

© Sonsöz