We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Zhlúpnutá politika

31543 0 1
21.04.2017

Čím viac sa dnes na Slovensku hovorí o potrebe nových tvárí, nových prístupov a nových strán, tým viac si túto hru osvojuje prostredie tvárí, prístupov a strán, ktoré nové nie sú. S tým, že zatiaľ čo z prostredia Smeru sa občas ozývajú povzdychy na adresu úbohých pravicových voličov, prostredie pravice sa tvári, že najviac mu na srdci leží budúcnosť slovenskej ľavice.

Najistejším spôsobom, ako zametať cestu k moci fašistom, je presvedčiť ľudí, že demokracia je prislabá na to, aby mala monopol na spravodlivosť.

Robert Fico takto napríklad verejne smúti za Mikulášom Dzurindom a projekt Progresívneho Slovenska si zasa nevedia vynachváliť rôzni roztlieskavači Richarda Sulíka. Samozrejme, samých seba pritom všetci predstavujú ako prirodzene sa obnovujúce politické organizmy, ktoré nijakých súperov na svojom vlastnom piesočku nepotrebujú.

V jednom z internetových videí rozpráva poslanec Miroslav Beblavý o tom, ako sa v parlamente celá politika zužuje na prekrikovanie sa, kto kradne a kto nie. Preto chcú vraj aj s Jozefom Mihálom ponúknuť stranu, pre ktorú bude prvoradá odbornosť. Bolo by to krásne, keby len ten postreh obsiahnutý v prvej vete – nepochybne pravdivý – nebol zároveň vynesením ortieľu nad obsahom tej druhej vety.

Dokiaľ sa nepodarí politickú diskusiu posunúť z úrovne tliachania o zlodejoch a nezlodejoch kamsi aspoň o schodík vyššie, dovtedy budú mať hľadači odbornej debaty sprava či zľava len pramalú šancu výraznejšie zasiahnuť do........

© Pravda.sk