We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Pozor na želania

3008 0 1
10.01.2017

Farage by však mal jasno aspoň v tom, o čo mu ide. Na rozdiel od konzervatívneho kabinetu Theresy Mayovej, ktorý, hoci je zložený zo samých zástancov brexitu, doteraz nedokázal povedať, čo chce vlastne docieliť.

Keď v októbri minulého roka Mayová v interview pre Sky News uviedla, že aktivuje článok 50 o vystúpení z Európskej únie do šiestich mesiacov a že zníži imigráciu z krajín EÚ, britská libra prudko stratila na hodnote.

Finančné trhy britskú menu takto „odmenili“ za logické očakávanie, že len čo začne Spojené kráľovstvo obmedzovať voľný pohyb osôb v rámci únie, vypadne zo spoločného trhu, pretože z týchto dvoch vecí podľa úniových pravidiel nemožno jednu vynechať a druhú si ponechať.

Čítajte viac:

Keď v túto nedeľu Mayová – opäť v Sky News – vyhlásila, že Británia nemôže očakávať, že si po svojom odchode z EÚ ponechá „kúsky“ z bývalého členstva v klube, libra opäť spadla voči doláru i euru. Zbytočná panika? Mayová takto reagovala na otázku, či bude pri rokovaniach o brexite preferovať kontrolu imigrácie na úkor zotrvania na spoločnom trhu. Logický uzáver z októbra sa tak opäť dostal na stôl.

Keď sa premiérke doniesol účinok, aký mali jej slová na národnú menu, reagovala rozhorčením nad podľa nej nevhodným termínom „tvrdý brexit“. Ona sama sa vraj o žiaden tvrdý exit neusiluje a pri rokovaniach s EÚ bude jej cieľom „čo........

© Pravda.sk