We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Manažment krízy

92 0 1
11.01.2017

Slovo ozdravený je tu v úvodzovkách preto, lebo produkcia firmy po takejto potnej kúre býva často neporovnateľne menšia ako predtým. Ak je vôbec nejaká: nejedna „ozdravená“ firma obohatila už len register konkurzov. A jej zamestnanci úrady práce.

Môžeme sa sporiť, či sa napríklad mnohé z firiem, ktoré boli vykradnuté v 90. rokoch a napokon skončili úpadkom, vôbec dali zachrániť. Alebo odhadovať, koľko takýchto krízových manažmentov v réžii finančných skupín bolo v skutočnosti iba sofistikovanejšou formou tunelovania.

V jednom sa však hádam zhodneme: verejné zdravotníctvo by takto skončiť nemalo. Ak sa náhodou niekto spolieha na to, že sa po definitívnom úpadku verejných nemocníc a zdravotníckych zariadení v súvahách finančných žralokov náhle objaví sociálne cítenie, asi by sa mal dať vyšetriť. Pokiaľ možno čím skôr, ešte keď má na to šancu v rámci verejného zdravotníctva.

Čítajte viac:

Ministra Tomáša Druckera pri jeho vymenovaní vychvaľovali do nebies ako krízového manažéra, čo je vraj presne to, čo naše zdravotníctvo potrebuje. Nuž po necelom roku vidíme napríklad to, ako taký krízový manažment vyzerá v podaní Všeobecnej zdravotnej poisťovne: straty, ktoré nasekal predchádzajúci manažment, chce nový manažment dobehnúť tým, že zoškrtá platby lekárom a nemocniciam.

Inými slovami, milí občania, postavte sa do ešte dlhšieho radu pri čakaní na život........

© Pravda.sk