We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İşte yargının başı ile yargı imamının görüşmeleri

74 187 97
14.06.2018

Osman Karakuş için, “FETÖ'nün Emniyet yapılanmasının kurucu mimarlarından biri” dendi. Uzun yıllar görev yaptığı Emniyet Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği ve POL-SAN (Polis Bakım ve Yardım Sandığı) Başkanlığı döneminde, “Üst yargı imamlığına” getirildiği söylendi. Emniyetten emekli olduktan sonra da Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyeliğine seçilerek, futboldaki “FETÖ” yapılanmasını sağladığı bildirildi.

17/25 Aralık operasyonlarından sonra Savcılar, “FETÖ'nün tepe yönetimi” hakkında soruşturma yürütürken, iktidar medyası 2 Şubat 2014'ten itibaren “İmamları” çarşaf çarşaf yayınlamaya başladı.

Deşifre edilen isimler arasında Osman Karakuş da vardı. O sıralarda Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyesi olan Karakuş'un, “Yargıda en etkili ikinci isim” olduğu yazıldı.

Bu yayınlardan 1 yıl sonra Karakuş'un TFF ile ilişkisi kesilirken, hakkında yakalama kararı ise 1.5 yıl sonra, Ekim 2015'te çıkarıldı.

Ancak Karakuş, yakalama kararından sadece 1 hafta önce, 22 Eylül 2015'te yurtdışına kaçmıştı.

İktidar medyası, “Yeni dalgada kendisi hakkında da yakalama kararı çıkacağı istihbaratını alması üzerine yurtdışına gittiğini” duyurduğu Karakuş'u, firarından 3 ay sonra Kırgızistan'da bir alışveriş merkezinde turlarken görüntülemeyi de başardı!..........

© OdaTV