We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu “şey” dünyanın başına gelen bir felaket

134 0 3
12.10.2018

Brezilya seçimlerinde ilk turu önde bitiren ve ay sonundaki ikinci turda büyük ihtimalle ülkenin yönetimini ele geçirecek olan Jair Bolsonaro’dan The Guardian önceki gün “şey” diye bahsediyor. Nasıl oldu da böyle bir “şey” koskoca ülkenin başına geçebilecek kadar güçlendi?

Bolsonaro eşcinsellerin dayakla tedavi edilmesinden yana; çocukken yeteri kadar dayak yerlerse “düzeleceklerini” iddia ediyor. Kendisiyle söyleşi yapan bir kadın muhabirin eşcinsel olduğunu öğrenince “Sana bakıp da eşcinselsin demem, hatta askeri okulda olsaydım ve sokakta seni görseydim arkandan ıslık bile çalardım” diyor. “Epey güzelsin.”

Daha önce bir kongre üyesine de “Tecavüz etmeye bile değmezsin” demişti. “Değmez çünkü çok kötü, çok çirkin” diye açıkladı.

Oğlunu bir erkekle birlikte görmektense araba kazasında ölmesini tercih edermiş.

#MeToo’ya, kadınlarının güçlendiği, kadın hareketinin yol almaya başladığı bir döneme uygun bir siyasetçi, değil mi?

“ASLA O” HAREKETİ

Bugünlerde Brezilyalılar başka bir etiketi gündeme getiriyor zaten: “Ele Não” kabaca “Asla o” diye çevrilebilir.

Sosyal Liberal Parti’nin lideri, ama ne sosyal ne liberal. Hatta iktidara gelirse komutanlardan oluşan bir kabine kurmayı hayal ediyor. İşkenceden yana olduğunu gizlemiyor, halkın da bunu desteklediği görüşünde.

Herkesin silah sahibi olmasını ve kendilerini Brezilya’nın fakirlerine karşı savunmalarını da öneriyor. Kırsal kesimlerde yaşayan (ve soyu köleliğe dayanan) fakir halkın 100 kiloya ulaştığını, hiçbir işe........

© Habertürk