We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Olanlar hiç de masum değil

67 1 0
05.08.2017

TÜRKİYE Cumhuriyeti tarihindeki detayları bilmeyen ve seküler hayat süren bir genç, kolaylıkla son günlerdeki gelişmelerden öfkelenebilir. Maçka Parkı’nda vandalın biri, bir genç kıza iftira atıyor, kıyafetine dil uzatarak polis çağırıyor, diğer yanda başka bir manyak eline almış balta gibi bir alet Atatürk heykeline saldırıyor.

N’oluyoruz? Bu ülkenin laik kesimi tehdit altında mı? Bizleri kapanmaya, Atatürk’ün büstlerinin yıkıldığı bir ülkede yaşamaya zorlayan bir irade mi var?

Açıkçası bu gelişmeler tam da yukarıdaki soruları sorduracak türden gelişmeler... Birbirleriyle bağlantılı olduğu ya da kurgulandığı gibi bir iddia atmıyorum ortaya. Olabilir, geçmişte çok oldu ama bu konuda bir bilgim yok.

Yalnızca şunu biliyorum: Son günlerdeki gelişmeler -ister tesadüfi, ister değil- kaos çıkarmak ve onun üzerinden Türkiye’yi yönetilemez hale getirmek isteyenler için bulunmaz fırsat. Oyuna gelmeyelim...

ANLAMA DERTLERİ YOK

MÜFTÜ de müftü... Günlerdir müftülere resmi nikâh kıyma yetkisi verecek düzenlemeyi öyle bir hale getirdiler ki... Sanki şeriat ilan edildi! Ve çok tuhaf bir şekilde bu tartışmanın yaşandığı günlerde Maçka Parkı’ndaki olay ve Atatürk heykelini parçalama girişimi oldu. Sanki havada 28 Şubat’ın “gericilik paranoyası” kokusu var.

Bu havayı yayanların derdi, yapılan düzenlemeyi anlamak ya da anlatmak değil... Öyle olsa müftülere dünyevi alanda daha fazla yer açan ve resmi nikâhı teşvik eden bu düzenlemeyi çarpıtarak ortaya dökülmezlerdi...

Tekrar etmekte fayda var: Nikâh aynı nikâh. Ha müftü........

© Habertürk

Yorum yap

yorumunuz...


küfür, argo, hakaret içeren yorumlar silinir 0/350

Yorum yap