We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Birileri bu gerçeklerin hiç var...

61 1 0
30.08.2017

ANLAMAMAKTA ısrar ediyorlar ama ben yine hatırlatayım: Ergenekon ve Balyoz davaları usul yönünden çökmüştür ve geri dönüş bence olamaz. Usul, esasa mukaddemdir. Hukukun bu temel ilkesi gereği bu davalarda yargılanan herkesin hakkı beraattir. Ben Balyoz’da 7 kişinin dosyasının Yargıtay’da bekletilmesine de, kimi Ergenekon sanıklarının beraat ettirilmeyip Yüce Divan’a sevk edilmesine de karşı çıktım, çıkıyorum. Hukukun gereğinin bu olduğunu düşünüyorum. Aleni katil ve aleni çeteci olan Ergenekon sanıkları dahi FETÖ sayesinde kurtuldu. Üzücü olan bu...

MAFYALAŞMIŞ DEVLET VE ERGENEKON

Askeri vesayet döneminin gazetecilerinin, “Devletin içinde çete vardı. Çeteleşmiş devlet yoktu” söylemini de kasten yanıltıcı buluyorum. O dönem açıkça tamamen çeteleşmiş bir devlet sistemi vardı ve işte bunun adı Ergenekon’du. Oramiral Atilla Kıyat’ın itiraf ettiği gibi faili meçhul cinayetler bir devlet politikasıydı. Devlet adam öldürtmek için mafyaları istihdam ediyordu. Böyle devlet olur mu? Açıkça çeteleşmiş, mafyalaşmış devletti bu! Tüm o faili meçhul katliamları aslında kimlerin işlediği belliydi ama devlet politikası gereği üstü örtüldü. İşte bu Ergenekon’du!

Katliamlarla beraber gözaltında kayıplar, işkenceler, dayaklar, adam kaçırmalar, cayır cayır köyleri yakmalar her gün yaşanan rutin gelişmelerdi. Uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ile fidye, haraç olayları zaten vaka-i adiye olmuştu. İşte bu Ergenekon terör örgütüydü!

Şimdi birileri bu gerçeğin hiç var olmadığını söylüyor bize... FETÖ hukuken bu Ergenekon’u sözde akladı; çünkü kendisi de kirli ve karanlık bir çeteydi. Türkiye şükür ki bir şekilde bu iki örgütten de kurtuldu. Ergenekon terör örgütü de, Fethullahçı terör örgütü de ayrı ayrı gerçeklerdir. Bunu dürüstçe ifade etmemiz gerek.

Yalnız “Eskiden beri çetelere karşıydık”........

© Habertürk

Yorum yap

yorumunuz...


küfür, argo, hakaret içeren yorumlar silinir 0/350

Yorum yap