We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Filmlerden bir film: Buğday!

4 5 6
15.10.2017

Nisan ya da Mayıs ayı idi, fragmanı düştü medyaya, o fragmanla birlikte de bir ateş düştü içime, ben bu filmi dünya gözüyle görebilecek miyim diye? Sadece ben miyim diye düşünüyordum ama yalnız değilmişim, benim gibi nicesi aktarıp aktarıp izlemiş Buğday’ın fragmanını. Daha ilk saniyesinden elinden tutup seni uzaklara çeken bir şey. Renkli dünya içerisinde siyah beyaz bir rüya gibi.

Aradan aylar geçti, film Bosna’da ilk gösterimini yaptı, ah! dedim; ‘’keşke ben de orada olaydım.’’ Ama çare yok kısmete razı olup izleyeceğim zamanı bekleyecektim. Kaç sefer geçirdim aklımdan mail atıp sorayım, ‘’Film Londra’da da gösterilecek mi?’’ Sonra kendi kendimi vazgeçirdim ‘’boşuna ümitlenme nerede sende o talih.’’

Bu sefer talihliydim, geçtiğimiz haftalarda Londra’da gösterileceğini öğrendim, hemen Londra Film Festivali’nin internet sitesine girdim, aradım taradım sonunda Buğday’ı buldum. İki salonda gösterilecekmiş, ilkine baktım daha o gün tüm biletler satılmıştı. ‘’eyvah’’ dedim, ‘’kaçtı’’. Sonra diğer salona baktım, yine talihliydim çok az da olsa bilet kalmıştı. Aldım biletimi, zaten ertesi gün o salonun da biletleri tükendi.

Filmi izlemek büyük devlet, bir de üstüne Semih Kaplanoğlu ile röportaj yapsam ne güzel olur diye bir hayal kurdum. Hayal bu, kuruldu mu bir kere düşmeli peşine. Düştüm ben de.

Mail attım yapım şirketine, derdimi anlattım. Bir gün oldu cevap yok, iki gün oldu cevap yok. Ümitler........

© Eurovizyon

Yorum yap

yorumunuz...


küfür, argo, hakaret içeren yorumlar silinir 0/350

Yorum yap