We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adım at dünya değişsin!

25 0 0
01.10.2018

“Sporun yarattığı etki aslında kelime anlamından çok daha fazlası… Sporla iç içe olan neredeyse bütün toplumların, gelişmişlik düzeyinde de dünya standartlarının çok daha üzerinde olmasını tesadüfl e açıklamak pek mümkün olmaz. Bu bakış açısıyla; sporun Türkiye’deki gelişiminin ve değişik spor dallarında farkındalık yaratmanın Türkiye’nin toplumsal kalkınmasına da büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Bu sözler Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar’a ait.

Farklı spor dallarının desteklenmesi kadar sporun tabana yayılmasını toplumsal kalkınmanın önemli bir unsuru olarak gören Çağdaş Holding, bu sene Bodrum’da gerçekleşecek Bodrum Yarı Maratonu’nun isim sponsorluğunu üstlendi.

Dağlarca Çağlar, “Çağdaş Holding olarak; bir ülkenin toplumsal kalkınmasında iki unsurun çok ama çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bunlardan ilki eğitim ikincisi ise spor. Bu iki unsur, ülkelerin, toplumların, ekonomilerin yükselişindeki sac ayakları” yorumlarını yaparken, “Türkiye’de ve dünyada maraton ile ilgilenen gerçekten çok ciddi bir kesim var. Bu kapsamda, hem onları medeniyetin beşiği olarak tabir edilen Bodrum’da misafir etmekten ve Bodrum’u dünyaya tanıtmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” diyor. Bodrum’da Kımız & Bodrum Organizasyon A.Ş. tarafından ve Çağdaş Holding isim sponsorluğunda bu yıl birincisi düzenlenecek olan Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu 5-7 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. 5 Ekim’de başlayacak olan ve bir festival ortamında düzenlenecek olan etkinlikler, 7 Ekim’de Halikarnassos 5K, Karia 10K, Myndos 21K koşularının koşulmasının ardından son bulacak.

Sosyal sorumluluk projeleri ön planda

Maratonun önemli bir özelliği de sosyal sorumluluk projelerine öncelik verecek olması. Engelli yarışçılar ve refakatçilerinin ücretsiz katılım sağlayabileceği yarışta, “Birlikte koşmaya engel yok”........

© Dünya