U nastavku sezone u fudbalskom prvenstvu države posle pauze zbog prijateljskih utakmica reprezentacije Crvena zvezda je postigla pobedu protiv Javora u Ivanjici s 3:0 (2:0) kojom se održava na čelu tabele uoči poslednja tri kola u osnovnom delu Superlige Srbije.

Iz prvog uzbuđenja na meču izrodio se penal za goste.

Vučić: Partizan na putu ozdravljenja

Isprva se činilo da je pokušaj crveno-belih otišao u nepovrat šutem Šljivića preko gola sa oko 14 metara, ali je glavnom sudiji Nikoliću ukazano da bi trebalo da pogleda VAR da mu ne bi promaklo igranje Javorovog igrača rukom u svom šesnaestercu.

Zaista lopta u odskoku i jeste udarila Ilića u ruku, kojom je, zapravo, mimo svoje volje dao pas Zvezdinoj mladoj uzdanici da uputi udarac.

Kanga je u 39. minutu bio neumoljiv iz jedanaesterca.

Crveno-beli su otključali Javorovu bravu, a četiri minuta posle vodećeg pogotka su i udvostručili prednost.

U lepoj i tečnoj akciji Ndiaje je nastavio da se ističe petom, budući da je tako atraktivno bio strelac u ubedljivoj pobedi protiv kragujevačkog Radničkog na Marakani (5:0) pre pauze u prvenstvu zbog utakmica reprezentacije.

Njom je dodao Ivaniću, koji je već umakao Javorovom igraču, pokazujući kako treba da se igra i osvaja prostor bez lopte, a Ivanić ju je prosledio Hvangu, usamljenom nadomak bele tačke. Korejac je odmerenim udarcem savladao Manojlovića.

Kad je označen kraj prvog poluvremena, tener domaćeg tima Radovan Ćurčić je imao zamerke na račun glavnog arbitra, kome je prigovarao na sredini igrališta.

Zatim se nije pojavio na klupi. Moguće da je u toj gužvi zaradio crveni karton.

Gosti su u nastavku utakmice kontrolisali razvoj događaja na terenu. Sredinom drugog poluvremena zapretili su Ivanić i Điga, a Javor nije dolazio u priliku da unese neizvesnost u meč.

Na 3:0 je povisio Mijailović, povratnik u državni tim, koji je odlično i precizno pucao s dvadesetak metara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.