Bajer iz Leverkuzena, koji je već obezbedio titulu nemačkog prvaka, prvu u svojoj istoriji, a u trci je i za trofej u domaćem kupu, nastavlja i put ka tripleti.

Igraće u polufinalu Lige Evrope, pošto je odoleo na Olimpijskom stadionu u Londonu.

Na revenš četvrtfinala s Vest Hemom je poneo pobedu s 2:0 iz Nemačke.

Engleski tim je vodio s 1:0 pogotkom Marka Antonija u 13. minutu, opsedao je gol gostiju da bi anulirao njihovu zalihu, ali mu je tim koji vodi španski trener Ćabi Alonso razvejao svaku nadu kada mu je zatresao mrežu u 89. minutu preko Džeremija Frimponga.

Remi znači i da će Bajer na duel s Romom u polufinalu, ali da je i dalje bez poraza od početka ove sezone u svim takmičenjima, a to su već 44 utakmice.

I na nekim ranijim mečevima Bajer se od poraza čupao na izdisaju okršaja.

Rimska „vučica“ je savladala Milan i kod kuće (2:1, na San Siru 1:0).

Biće domaćin nemačkom prvaku 2. maja, a revanš je sedam dana kasnije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.