We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Maskaralık etmeyin

71 21 234
22.10.2018

Bu politikacı milletinin kötü bir huyu var.
Kendilerine soru sorulmasından hoşlanmıyorlar. Bunlara kim öğrettiyse bunu? Zannediyorlar ki, soru sormak gerekirse onu da kendileri sorabilir ancak. En çok sevdikleri soru da, sanırım “Sen benim kim olduğumu biliyor musun” sorusudur.
Bu Tarım ve Orman Bakanı Beyefendi de, anlaşılan bu işi (aileden olsa gerek) gayet iyi öğrenerek gelmiş. Biyografisine şöyle bir göz attım. İyi eğitim görmüş bir çocuk. Belli ki rahmetli babacığı, eski başkan yardımcılarımızdan ve bakanlarımızdan, 4 dönem ANAP milletvekilliği yapmış Ekrem Beyefendi iyi yetiştirmiş bu muhterem bakanımızı. “Türk devlet adamı” olmanın inceliklerini anlatmış.
Ama bir şeyi öğretememiş, belki de kasten öğretmemiş. Hatta, korkarım, daha da kötüsü yanlış öğretmiş.
O da şu: Gazeteciler, öyle kenarda oturup oturup da siyasetçilerin yolunu keyif için kesip, kişisel meraklarını gidermek, hatta TV kameraları önünde selfie çektirir gibi “hatıra olarak saklamak üzere” görüntü vermek için soru soruyorlar zannediyor herhalde.
Bakınız muhterem kardeşim. O iş öyle değil.
Gazeteci dediğin, 81 milyon insanın merak ettiklerini, isteklerini, taleplerini, hatta ve hatta “bir yerde bulsam suratına sormak isterim” diye aklından geçir-diklerini, onlar adına mikrofon tutup siyasetçiye sormakla görevli, hatta yükümlü biridir. Görevimiz budur bizim. Sizi o koridorda durdurup mikrofonunu uzatan muhabir kızcağız da, tam bunu........

© Cumhuriyet